O firmie - PSP FLORIAN ma swoje początki w 1946

PSP FLORIAN ma swoje początki w 1946

Portowa Straż Pożarna „Florian” jako jednostka ochrony przeciwpożarowej została utworzona w 1991 r. na bazie powstałej w 1946 roku Portowej Straży Pożarnej.

Jesteśmy dla was już od ponad30 lat

Przez 30 lat swojej działalności, jako jedna z nielicznych na świecie pożarniczych spółek, aktywnie zajmujemy się ochroną przeciwpożarową i ekologiczną Portu oraz firm i spółek portowych (zwłaszcza przeładowujących paliwa, materiały niebezpieczne, kontenery).

O firmie - Jesteśmy dla was już od ponad 30 lat

Pracujemy na terenie całego kraju

Prowadziliśmy również liczne akcje ratowniczo-gaśnicze na terenach i akwenach administrowanych przez Zarząd Portu Gdańsk, a także na obszarze miasta Gdańska, województwa pomorskiego i całego kraju. Braliśmy udział w m.in. pożarze w hali Stoczni Gdańskiej, usuwaniu skutków wybuchu gazu w wieżowcu w Gdańsku, pożarze Kościoła św. Katarzyny w Gdańsku, pożarze Rafinerii Gdańskiej czy powodzi tysiąclecia na południu Polski.

Infrastruktura i sprzęt

Infrastruktura Portowej Straży Pożarnej „Florian” składa się z 4 oddziałów:

  • oddziału I umiejscowionego w lewobrzeżnej części portu (Nowy Port),
  • oddziału II zabezpieczającego prawobrzeżną część portu (Westerplatte),
  • oddziału III - Baza Przeładunku Paliw Płynnych Port Północny,
  • oddziału morskiego.

 

Portowa Straż Pożarna „Florian” prowadzi działania zarówno na lądzie, jak i na wodzie, w swojej pracy starając się wykorzystywać tylko najnowsze i sprawdzone rozwiązania.

 

Na wyposażeniu posiadamy nowoczesne samochody bojowe, samochody pomocnicze oraz najnowszej generacji łódź RIB (Rigid Inflatable Boat). Jednym z naszych najnowszych nabytków jest także system gaśniczy COBRA, zdolny gasić pożary wewnętrzne przez drzwi i ściany.

Zobacz więcej

Wysoka jakość usług

Z wysokiej jakości naszych usług korzystają zarówno firmy, jak i osoby prywatne.

Zespół profesjonalistów

Posiadamy zgrany i doświadczony zespół profesjonalistów, którzy swoją pracę wykonują z pasją.

Zaufaj nam

Już dziś możesz skontaktować się z nami i dołączyć do grupy naszych zadowolonych klientów.

O firmie - Stale podnosimy swoje kwalifikacje

Stale podnosimy swoje kwalifikacje

Jednym z naszych największych atutów jest doświadczony zespół ludzi, który stale podnosi jakość swoich usług poprzez nieustanne szkolenia w oparciu o obowiązujące przepisy polskie i europejskie. Dzięki temu możemy zaoferować naszym klientom wykonanie usług na najwyższym poziomie technicznym i technologicznym.

 

We wszystkich oddziałach naszej Spółki jest zatrudnionych obecnie ok. 100 osób. Wszyscy pracownicy posiadają takie same wyszkolenie jak strażacy Państwowej Straży Pożarnej, adekwatnie do zajmowanych stanowisk. Dodatkowo ze względu na specyfikę działań, posiadają ukończone specjalistyczne kursy zgodnie z wymaganiami Konwencji STCW a zwłaszcza prawidła VI/1 Konwencji STCW, sekcji B-V/b i B-V/c Kodu Konwencji STCW, Prawidła I/6 Konwencji STCW stosownie do zaleceń programu modelowego IMO 6.09, a także szereg innych potrzebnych do codziennej pracy (wysokościowe, medyczne, nurkowe, motorowodne, obsługi stałych urządzeń gaśniczych itp.).

Serwis sprzętu

Serwis sprzętu

Od lat prężnie prowadzimy Autoryzowany Serwis Sprzętu Przeciwpożarowego, który świadczy profesjonalne usługi serwisowe sprzętu na statkach, w spółkach portowych i wielu firmach na terenie województwa pomorskiego.

Czytaj więcej
Ośrodek szkolenia

Ośrodek szkolenia

W grudniu 2009 roku reaktywowaliśmy Ośrodek Kształcenia i Doskonalenia Zawodowego, w którym świadczymy usługi w zakresie szkoleń przeciwpożarowych i specjalistycznych. Ośrodek na swym wyposażeniu posiada poligon z komorami rozgorzeniową i dymową oraz szereg innych obiektów do ćwiczeń specjalistycznych w warunkach zbliżonych do naturalnych.

Czytaj więcej

Jestem dumny z tego, że firma mimo wielu zawirowań zewnętrznych, ale również wewnętrznych, funkcjonuje nieprzerwanie od ponad 30 lat. Zawdzięczam to przede wszystkim ludziom, z którymi pracuję, ich chęci rozwoju i osiągnięć - to dzięki nim udaje nam się sprostać narzuconym zadaniom i wyzwaniom, żeby Port Gdańsk mógł funkcjonować sprawnie i bezpiecznie.

Zdzisław OlechnowiczDyrektor zarządu PSP Florian

Z PSP Florian związany od początku istnienia spółki. Przez wiele lat pracował na Podziale Bojowym. Jako Szef Zmiany brał aktywny udział w największych i najgłośniejszych akcjach ratowniczo-gaśniczych na terenach i akwenach Portu oraz obszarze miasta Gdańska. Stanowisko Dyrektora Zarządu PSP Florian objął w 2008 r. 

Napisz do nas
Kontakt

Współpracujemy z: