40-lecie NSZZ „Solidarność”

Odsłony: 211

W wyniku wydarzeń bez precedensu w Europie Środkowo-Wschodniej – fali strajków, jaka od lipca do końca sierpnia 1980 roku przetoczyła się przez Polskę, powstał Niezależny Samorządny Związek Zawodowy „Solidarność”.

Czytaj więcej

Stan trzeźwości

Odsłony: 503

Dodany art. 221b Kodeksu pracy, obowiązujący od 4 maja br., określa, że dane szczególnych kategorii, w tym o zdrowiu, pracodawca może przetwarzać, gdy pracownik, bądź kandydat do pracy, wyrazi na to zgodę i z własnej inicjatywy przekaże takie dane.

Czytaj więcej

Zerowy PIT dla młodych od 1 sierpnia br

Odsłony: 476

Od 1 sierpnia br. wchodzi w życie nowelizacja ustawy podatkowej wprowadzająca „zerowy PIT” dla osób poniżej 26 roku życia. W efekcie zwolnienie z podatku pozwoli osobom do 26. roku życia np. przy minimalnej pensji 2250 zł brutto zaoszczędzić 1,6 tys. zł w skali roku. Przy średnim wynagrodzeniu około 4900 zł brutto w portfelu zostanie im ok. 4700 zł rocznie, które nie trafią do budżetu państwa.

Czytaj więcej

Stażowe nie w minimalnej

Odsłony: 486

Sejm 19 lipca br. przyjął ustawę, dzięki której dodatek za staż pracy zostanie wyłączony z płacy minimalnej. To realizacja postulatu NSZZ „S” i dobra informacja dla wielu pracowników, których wynagrodzenia wzrosną.

Czytaj więcej

Nowe przepisy zakazują kopiowania dokumentu tożsamości

Odsłony: 543

Od 12 lipca 2019 r. wchodzi w życie ustawa zakazująca kopiowania dokumentów publicznych. Nowe przepisy mają na na celu zwiększenie ochrony danych osobowych.

Czytaj więcej

Klub PZU Pomoc dla NSZZ „Solidarność”. Zniżki dla członków naszego Związku

Odsłony: 515

Członkowie „Solidarności” mogą liczyć na 10 proc. zniżki na ubezpieczenia w PZU. Wszystko dzięki programowi „Klub PZU Pomoc dla NSZZ Solidarność”. Porozumienie w tej sprawie podpisali 28 czerwca Piotr Duda, przewodniczący KK NSZZ „S”, Paweł Surówka, prezes PZU oraz Michał Krupiński, prezes Banku Pekao S.A.

Czytaj więcej

Coraz mniej za tę samą pracę

Odsłony: 1025

W ramach kampanii EKZZ “Europa potrzebuje wzrostu płac” wydany został komunikat dotyczący regionu Europy Środkowej. Okazuje się, że dzisiaj różnice w płacach pracowników z Polski, Czech i Węgier w porównaniu do pracowników niemieckich są większe niż w 2008 r. 

Czytaj więcej